Preses relīzes

22. maijā Daugavpils liela mēroga vakcinācijas centrā Kultūras Pilī (Smilšu ielā 92) būs iespējams saņemt arī ražotāja Johnson&Johnson Covid-19 vakcīnu Janssen. Šīs vakcīnas priekšrocība ir tā, ka nepieciešama tikai viena vakcīnas deva. Pieteikties vakcīnas saņemšanai var vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989, bet seniori var ierasties uz vakcīnas saņemšanu bez iepriekšēja pieraksta no 9:00 – 10:00.

Saņemot Janssen vakcīnu, jārēķinās, ka aizsargājoša ietekme sākas jau pēc 14 dienām kopš vakcīnas saņemšanas. Klīniskajos pētījumos ASV, Dienvidāfrikā un Dienvidamerikas valstīs piedalījās vairāk nekā 44 tūkstoši cilvēku. Pētījumi liecina, ka vakcīnai ir 67% efektivitāte simptomātiskas Covid-19 saslimšanas novēršanai. Savukārt, ražotāja dati publiskotie dati vēsta, ka 85% efektivitāte smagas saslimšanas, hospitalizācijas un nāves novēršanā ir pēc 28 dienām, bet pēc 49 dienām vakcīnas efektivāte smagas saslimšanas novēršanā jau ir 100%.

Pētījumos Janssen Covid-19 vakcīnas blakus reakcijas bija vieglas vai vidējas  un izzuda pāris dienas pēc vakcinācijas. Visbiežākās blakusreakcijas bija sāpes injekcijas vietā, galvassāpes, nogurums, muskuļu sāpes un slikta dūša. Vakcīnas sagaidāmās blakusreakcijas ir mazāk izteiktas senioriem.

Vairāk par Janssen Covid-19 vakcīnu var uzzināt SPKC biežāk uzdoto jautājumu sadaļā