Ieteikumi ārstniecības personām un epidemiologiem par izolācijas izbeigšanu Covid-19 infekcijas un citu akūto augšējo elpceļu infekciju (AAEI) gadījumā

AAEI simptomi

Covid-19 infekcija

Izolācijas ilgums

Ir

A. Noteikta:

  • laboratoriski (SARS-CoV-2 RNS vai Ag noteikšanas tests),
  • ar paštestu,
  • epidemioloģiski (kontakts ar personu, kurai ir noteikta Covid-19 infekcija).

Dienas, kamēr ir AAEI simptomi un vēl trīs dienas, kad pacientam ir normāla ķermeņa temperatūra, nelietojot pretdrudža līdzekļus, citu AAEI simptomu klīniska uzlabošanās un nav novēroti jauni AAEI simptomi, kas liecinātu par citu AAEI epizodi.

 

Piezīme:  ja AAEI simptomi turpinās 7 dienas un vairāk, bet nav klīnisko norādījumu uz jaunu AAEI epizodi, tad trīs dienu papildu izolāciju bezsimptomu periodā nepiemēro.

 

B. Nav noteikta (nediferencēta AAEI):

  • testēšana nebija veikta,
  • testēšanas rezultāts ir negatīvs,
  • nav epidemioloģiskās saiknes ar Covid-19 gadījumu.

Nav

C. Noteikta laboratoriski ar SARS-CoV-2 RNS vai Ag testu

Trīs dienas, skaitot no nākamās dienas pēc testa veikšanas, ja nepāradās AAEI simptomi. Ja parādās AAEI simptomi rīkojas atbilstoši A. situācijai

A. un C. situācijā ārstniecības persona rekomendē pacientam pēc izolācijas pārtraukšanas līdz 10. dienai no simptomu parādīšanās vai bezsimptomu gadījumā no testēšanas dienas lietot medicīnisko masku vai respiratoru FFP2, apmeklējot sabiedriskās vietas (iekštelpās), kā arī kontaktējoties ar citiem cilvēkiem, ja divu metru distanci nav iespējams ievērot.