Cēsis ir ne tikai viena no vecākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, tā iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu. Tās biogrāfijā ierakstīts gan senās vendu pils pastāvēšanas laiks, gan Hanzas savienības periods, kā arī Livonijas mestra Valtera fon Pletenberga valdīšanas laiks. No Cēsīm nāk arī sarkanbaltsarkanais mūsu valsts karogs, te darbojas vecākā alus darītava Baltijā.

Cēsis ir pievilcīgas un skaistas jebkurā gada laikā. Viesi tiek priecēti gan ar pastaigām pa parkiem un Cēsu pils komleksa apmeklējumiem, gan arī ar vērienīgiem kultūras pasākumiem un festivāliem, dabas baudīšanu Gaujas krastos un ziemas azarta pilno slēpošanu Žagarkalnā un Ozolkalnā. Cēsis ir atvērtas aktīvai atpūtai, radošām izpausmēm un inovatīvām idejām!

Cēsīs veselības maršruts sākas pagalmā pie Sociālā centra (Bērzienes 16/18), iet cauri ainaviskajai Pirtsupītes gravai gar pils parka malu, tad ielīkumo zaļajā ielā un noslēdzas Bišu ielā.

Atklāšanas pasākums

2015.gada 27. septembrī Cēsīs tika atklāts veselības maršruts. Sanākušie sportot gribētāji bija labā omā, tāpēc netrūka ne smieklu, ne jaunu iepazīšanos, kas radīja lielisko kopā būšanas pēcgaršu. 

Piekto un pēdējo Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros izveidoto veselības maršrutu Cēsīs ar uzrunu atklāja pilsētas sporta koordinatore Rasa Siliņa, sakot, ka šī ir vēl viena iespēja Cēsīs dzīvojošajiem un arī viesiem, kā padarīt savu ikdienu aktīvāku. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra Slimību profilakses nodaļas vadītāja Solvita Kļaviņa–Makrecka aicināja turpmāk doties uz sportiskiem randiņiem: „Veselības maršruts ir lieliska iespēja, kā labāk iepazīt vienam otru un reizē arī izdarīt labu savai veselībai. Katrs no pieciem maršrutiem ir atšķirīgs, tāpēc aicinu tos apmeklēt arī pārējās Latvijas pilsētās – Ogrē, Kauguros, Tukumā un Varakļānos.”

Jāteic, Cēsis var lepoties ar garāko maršrutu, un tas noteikti patiks arī dabas mīļotājiem, jo taka vijas pa ielejām un pakalniem un priecē ar tiešām pasakainām ainavām. Lieliska vieta, kur sveikt „zelta rudens” atnākšanu. Bet Auzānu ģimene pēc maršruta pieveikšanas atzina, ka turpmāk veselības maršrutu iekļaus mājas ballīšu programmā: „Mums nepatīk viesības, kur ir tikai sēdēšana pie klātiem galdiem. Esam par aktīvu atpūtu un jautrām ballītēm. Veselības maršruts ir lieliski tam piemērots.” Tādu pašu viedokli pauda arī kāda mamma, kura uz pasākumu bija ieradusies kopā ar svau pusaudzi dēlu. Abi bija vieni no aktīvākajiem vārdu minētājiem un centīgi vingrojumu pildītāji. Maršruta noslēgumā viņi neslēpa savu sajūsmu par skaisto dabu, katram paveicamiem vingrojumiem un atraktivitāti, ar kādu taka izveidota: „Šī noteikti būs viena no mūsu iecienītākajām pastaigu vietām turpmāk.”

Arī Cēsīs izlozēs kārtībā trīs laimīgie saņēma veselības veicināšanas kartes, kas paredz ievērojamas atlaides dažādās ar veselības uzlabošanu saistītās iestādēs.