Aktualitātes HIV
Attēls

No 20. līdz 27. novembrim visā Eiropā un arī Latvijā noris Eiropas testēšanas nedēļa, kuras ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti veikt testu uz HIV, B un C hepatītu.

Katru gadu HIV profilakses punkti visā Latvijā iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.

Eksprestestu veikšana punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju. Testa rezultātu iespējams uzzināt jau pēc 20 minūtēm. Par to, kā notiek eksprestestēšan šeit: https://www.youtube.com/watch?v=rkpBeoPLa0c

Testēšanas nedēļas mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par HIV, B un C hepatītu testēšanas nepieciešamību, testu veikšanu un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.

Plašāka informācija par Hiv profilakses punktiem atrodama Slimību profilakses un kontroles centra vietnē: https://www.spkc.gov.lv/lv/atrodi-sev-tuvako-hiv-profilakses-punktu