Slimību profilakses un kontroles centrs

Izvairies no smēķētāja

2015.gadā Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs turpināja kampaņu pret pasīvo smēķēšanu “Izvairies no smēķētāja!”, kas tika īstenota, lai aicinātu gan vecākus, gan visu sabiedrību kopumā pasargāt bērnus no pasīvās smēķēšanas un saskares ar cigarešu dūmiem, kas būtiski ietekmē bērnu veselību.

 

Latvijas likumdošana aizsargā bērnus pret pasīvo smēķēšanu – Bērnu tiesību aizsardzības likumā bērnu pakļaušana kaitīgu faktoru, tostarp cigarešu dūmu iedarbībai tiek uzskatīta par fizisku vardarbību, savukārt likums “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” paredz, ka nedrīkst smēķēt citu personu klātbūtnē, ja kādam no apkārtējiem pret to ir iebildumi.

 

Tomēr ne vienmēr varam izmainīt smēķētāju paradumus un apzinīgumu pret apkārtējiem, bet varam ietekmēt savu un savu bērnu atrašanās vietu gan telpā, gan vidē un nekļūt par pasīviem smēķētājiem. Aicinām ikvienu uzņemties atbildību par savu un bērnu veselību - izvairīties no smēķētājiem, lūgt pārtraukt smēķēšanu mājās vai bērna tuvumā uz ielas, mudināt radus un draugus atmest smēķēšanu, kā arī pašiem nesmēķēt.

 

Kampaņas ietvaros izveidota mājaslapa www.pasivasmekesana.lv, kur pieejama informācija par pasīvās smēķēšanas nodarīto kaitējumu, mītiem, kas saistīti ar pasīvo smēķēšanu, ieteikumi, kā pasargāt sevi no pasīvās smēķēšanas u.c. noderīga informācija. 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC