Slimību profilakses un kontroles centrs

Koronovīruss (MERS-CoV)

Aktuālā informācija

18.08.2015
 

Informējam, ka no 2012. gada aprīļa līdz šī gada 30. jūlijam pasaulē reģistrēti 1401 MERS-CoV infekcijas gadījumi, ieskaitot 543 letālus gadījumus. Lielākā daļa pacientu inficējušies Saūdu Arābijā, Dienvidkorejā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Katarā, Jordānijā, Omānā, Kuveitā, Ēģiptē, Jemenā, Libānā un Irānā

Lasīt vairāk...

Informācija iedzīvotājiem: kopsavilkums par Tuvo Austrumu MERS-CoV

07.07.2015

 

Koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS).

Lasīt vairāk...

Informācija profesionāļiem: Par MERS-CoV infekciju un ieteikumiem infekciju kontrolei

07.08.2013

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) jau iepriekš Jūs informēja (28.11.2012.Vēstule Nr. 8-5/1864 „Par jaunu koronavīrusu”) par jaunā koronavīrusa izraisītas smagas akūtās respiratorās infekcijas konstatēšanu Saūda Arābijā un ar to saistīto risku ceļotājiem, veselības aprūpes darbiniekiem un sabiedrībai kopumā.

Lasīt vairāk...

Informācija profesionāļiem: Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja kopsavilkums par MERS-CoV respiratoro sindromu [i]

08.07.2013

 

Vispārīgā informācija
Koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS).

Lasīt vairāk...

Informācija par smagu elpošanas ceļu slimību, kas saistīta ar jauno koronavīrusu – MERS-CoV

13.05.2013

 

Pēdējās divās nedēļās ziņots par 19 jauniem inficēšanās gadījumiem ar jauno koronavīrusu Middle East respiratory syndrome coronavirus (turpmāk MERS-CoV): 18 gadījumi no Saūda Arābijas Karalistes (galvenokārt Austrumu provinces) un viens gadījums Apvienotajos Arābu Emirātos.

Lasīt vairāk...

Koronavīruss: jautājumi un atbildes

27.09.2012

 

Slimību profilakses un kontroles centrs aicina iepazīties ar papildus informāciju par jauno koronavīrusu:

                                                                                                                   

  • Kas ir jaunais koronavīruss?
  • Kādi ir jaunā koronavīrusa simptomi?
  • Kā inficējās un kā iespējams ārstēt jauno koronavīrusu?
  • No kurienes radies jaunais koronavīruss?
  • u.c. jautājumi.
Lasīt vairāk...

Par jaunu koronavīrusu un ar to saistīto risku sabiedrības veselībai

27.01.2012

 

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) vēlas pievērst Jūsu uzmanību Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) informācijai par jauna koronavīrusa konstatēšanu diviem Rietumāzijas pacientiem ar smagu respiratoru slimību, un ar to saistīto risku ceļotājiem, veselības aprūpes darbiniekiem un sabiedrībai kopumā.

Lasīt vairāk...

Starptautiskās veselības aizsardzības institūcijas ziņo par jaunu koronavīrusu

26.01.2012

 

Pasaules Veselības organizācija (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC -European Centre for Disease Prevention and Control) ziņo par diviem apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem ar jaunu koronavīrusu, kas rada smagu elpceļu saslimšanu. Pirms trīs mēnešiem jaunais koronavīruss tika diagnosticēts slimniekam Saūda Arābijā, kurš šobrīd ir miris. Otrs slimnieks no Kataras šobrīd ir ievietots slimnīcā Lielbritānijā. Pacients ar apstiprinātu koronavīrusa infekciju tiek ārstēts stingrā izolācijā, un mediķi, kuri aprūpē slimnieku lieto pilnu individuālo aizsardzības līdzekļu komplektu.

Lasīt vairāk...
©SPKC 2019. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC