Slimību profilakses un kontroles centrs

NVVST aktualitātes

 

Atzīmējot Pasaules Tuberkulozes dienu, arī Veselību veicinošajās skolās tika aktualizēti jautājumi par tuberkulozi un tās profilaksi

 

Tuberkuloze ir infekcijas slimība, kas viegli izplatās no vienas personas uz otru, un ik gadu visā pasaulē ar to saslimst miljoniem cilvēku. Lai sevi pasargātu no tuberkulozes, ir svarīgi zināt galvenos profilakses pasākumus, kā arī mācēt laikus atpazīt slimības simptomus un vērsties pēc palīdzības. Mūsdienās tuberkuloze ir ārstējama slimība. 

 

Svarīgi ir šos jautājumus skaidrot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti izsaka pateicību Veselību veicinošajām skolām, īpaši Valdemārpils vidusskolai, Daugavpils 12. vidusskolai, Rīgas 46. vidusskolai u.c., kas atsaucās aicinājumam un iekļāva 7.  –  12.  klašu mācību stundās SPKC sagatavotos materiālus par tuberkulozi, liekot bērniem aizdomāties par šo infekcijas slimību un veicinot diskusiju par jautājumiem, kas saistīti ar tuberkulozi.

 

Viena no Tuberkulozes nedēļas piedāvātajām aktivitātēm bija tests “Cik daudz Tu zini par tuberkulozi?”. Testu aizpildīja 146 iedzīvotāji, 75% izpildīja testu ar atzīmi “lieliski”.

 

 


 

Norisinājās ikgadējais Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla seminārs

 

2018.gada 9. novembrī Slimību profilakses un kontroles centrs organizēja ikgadējo Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla semināru, kura laikā vēl 16 izglītības iestādēm tika pasniegts apliecinājums par statusa “Veselību veicinoša izglītības iestāde” iegūšanu.  Kopumā šo statusu ir ieguvušas 103 izglītības iestādes no visas Latvijas.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla aktualitātēm, ar pieredzi veselības veicināšanā Valdemārpils vidusskolā, Sveķu internātpamatskolā un Balvu pamatskolā, kā arī noklausījās lekciju par emocionālo inteliģenci un veiksmīgas komunikācijas pamatprincipiem. Seminārs kopā pulcēja 90 dalībniekus no 78 izglītības iestādēm.

 

Semināra prezentācijas

►Ikgadējais Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla seminārs

►Valdemārpils vidusskola

 

©SPKC 2016. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC