Slimību profilakses un kontroles centrs

Atklās profesionālu portālu grūtniecēm un jaunajiem vecākiem www.grutnieciba.lv

04.04.2014, 00:00

 

Pirmdien, 7.aprīlī, tiks atklāts Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veidots portāls grūtniecēm un jaunajiem vecākiem www.grutnieciba.lv.

 

Portāls tapis sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju, Nacionālo veselības dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

 

Portāla mērķis ir nodrošināt viegli lietojamu interneta vietni topošajiem un jaunajiem vecākiem, kur vienuviet pieejama nekomerciāla, plaša, profesionāla un kvalitatīva valsts un medicīnas profesionāļu apstiprināta informācija un ieteikumi veselīgas grūtniecības plānošanai un norisei.

 

Portālā ikviens interesents atradīs informāciju par grūtniecības fizioloģisku norisi, t.sk. par pieejamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem noteiktos grūtniecības posmos, par atkarību izraisošo vielu lietošanas negatīvo ietekmi uz grūtnieces un augļa veselību, par veselīgu uzturu, grūtnieces veselības aprūpes savlaicīgas uzsākšanas nozīmi un profilakses pasākumiem traumatisma mazināšanai bērniem, kā arī citiem faktoriem.

 

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties portāla atklāšanā – pirmdien, 7.aprīlī, SPKC, Duntes ielā 22, 2.stāva zālē, plkst. 13:00.

 

Pasākumā piedalīsies veselības ministre Ingrīda Circene, SPKC direktore Inga Šmate, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas viceprezidente, profesore Dace Rezeberga, Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Līga Gaigala.

 

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka iedzīvotāju informētība par grūtniecību un vecāku veselības un kaitīgu ieradumu ietekmi uz bērnu nav pietiekama. Dati rāda, ka gan topošās mātes, gan tēvi bērna gaidīšanas laikā joprojām nododas kaitīgiem ieradumiem – smēķēšanai, alkohola un citu atkarības vielu lietošanai. Tāpat topošās mātes grūtniecības laikā slimo ar seksuāli transmisīvām infekcijām, endokrīnās un vielmaiņas sistēmas slimībām, kas sarežģī grūtniecību, bet ir savlaicīgi novēršamas un ārstējamas.

©SPKC 2016. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC