Slimību profilakses un kontroles centrs

Aicinām aplūkot interaktīvo stendu par bērnu drošību mājās

26.09.2017, 13:29

No ceturtdienas, 28.septembra, tirdzniecības centra “Spice” (Rīgā, Lielirbes ielā 29) otrajā stāvā gandrīz divas nedēļas būs apskatāms interaktīvs stends, kas tapis kampaņā “Bērnam droši”. Stendā varēs iepazīties ar vietām mājās, kas var būt bīstamas bērnam vecumā no 1 līdz 5 gadiem, un uzzināt, kā šīs vietas padarīt drošākas. Ikviens interesents varēs stendu aplūkot līdz 8.oktobrim katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00.

 

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra 2016.gada statistikas dati, bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumu traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Galvenais traumu iemesls bērniem ir nedroša vide mājās, nepietiekama bērnu uzraudzība, kā arī vecāku zināšanu trūkums par traumu gūšanas riskiem un iespējām savu bērnu pasargāt.

 

“Lielāko daļu no šīm traumām mēs varam novērst paši, un tas nebūt neprasa lielus naudas līdzekļus, kā varbūt varētu domāt. Daudz svarīgāk ir, lai katrā ģimenē tiktu sasniegtas “dzirdīgas ausis”, kas apzināsies potenciālos riskus un gribēs tos novērst, lai nodrošinātu saviem bērniem drošu vidi tur, kur bērni jūtas vispasargātākie, – savās mājās,” stāsta bērnu traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs Jānis Upenieks.

 

Atgādinām, ka Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētā sabiedrības informēšanas kampaņā “Bērnam droši” izstrādāti septiņi izglītojoši videoklipi (skatīt videoklipus šeit) un informatīvs materiāls par risinājumiem, kā mājas vidi padarīt bērnam drošāku. Tāpat vecāki aicināti aizpildīt tiešsaistes testu, lai pārliecinātos, cik droša bērnam ir viņu dzīvesvieta (testu iespējams aizpildīt šeit).

©SPKC 2019. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC