Slimību profilakses un kontroles centrs

55 Latvijas skolām tiek piešķirts Veselību veicinošas izglītības iestādes statuss

02.12.2016, 13:48

 

 

Piektdien, 2. decembrī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 55 Latvijas skolām piešķīra Veselību veicinošas izglītības iestādes statusu. Līdz šim skolas jau gadu darbojās Nacionālajā Veselību veicinošo skolu tīklā (NVVST). Šobrīd tīklā iesaistījušās 83 skolas un 4 pirmsskolas izglītības iestādes no visas Latvijas.

 

NVVST var iesaistīties ikviena vispārējās vai profesionālās izglītības iestāde, kura vēlas īstenot veselības veicināšanas pasākumus. Lai piedalītos NVVST, skolai ir jāstrādā pie Veselību veicinošām izglītības iestādēm noteikto kritēriju izpildes. Piemēram, jāizveido Veselību veicinošās skolas padome, jāveicina skolēnu iesaistīšanās ar fizisko aktivitāti saistītā interešu izglītībā, skolā jānodrošina atbalsts fiziskas un emocionālas vardarbības gadījumā, skolas kafejnīcā (ja tāda ir) jānodrošina iespēja iegādāties veselīgus pārtikas produktus un jāorganizē citi veselību veicinoši pasākumi.

 

Veselību veicinošas izglītības iestādes statuss skolai tiek piešķirts, darbojoties tīklā vienu mācību gadu un sasniedzot visus pamata kritērijus.

 

Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīkla mērķis ir apvienot skolas, kas veselību veicinošu skolas vidi redz kā vienu no skolas darbības mērķiem, dodot tām iespēju dalīties pieredzē un gūt jaunas idejas par veselības veicināšanas praksi skolās, atbalstīt skolas veselību veicinošu aktivitāšu īstenošanā un, integrējot veselību veicinošas aktivitātes skolas ikdienas darba un mācību procesā, veicināt skolēnu un skolas darbinieku veselību.

 

Plašāka informācija par NVVST pieejama SPKC mājaslapas sadaļā “Veselību veicinošo skolu tīkls

 

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC