Slimību profilakses un kontroles centrs

Raidījuma “Māmiņu Klubs” ONLINE TV studijā skaties sarunu par gripu

18.10.2016, 00:00

 

19. oktobrī plkst. 10.00 raidījuma “Māmiņu Klubs” ONLINE TV studijā viesosies ginekoloģe Dr. Jana Žodžika un atbildēs uz jautājumiem par gripas vakcināciju jaunajām māmiņām un grūtniecēm. Savukārt par to, kā saņemt valsts kompensētu pretgripas vakcināciju pastāstīs Nacionālā veselības dienesta Kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču nodaļas vadītāja Dagnija Bērziņa.

 

Tiešraide būs pieejama: http://www.maminuklubs.lv/tag/live/

 

Arī turpmāk Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) organizēs ekspertu diskusijas par jautājumiem, kas saistīti ar gripu. Tiešraides būs iespējams vērot SPKC un Veselības ministrijas mājaslapās.

 

Atgādinām, ka gripa ir akūta, sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Tam klepojot, runājot, šķaudot, apkārt veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju.

 

Efektīvākā gripas profilakses ir ikgadējā vakcinācija pret gripu. Vakcinācija īpaši ieteicama iedzīvotāju grupām, kurām gripa var būt īpaši bīstama, tāpēc šīm iedzīvotāju grupām valsts kompensē pretgripas vakcināciju 50% un 100% apmērā. Par pretgripas vakcināciju, jautājiet savam ģimenes ārstam!

 

Plašāka informācija par gripas profilaksi pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapas sadaļā “Gripa”: http://www.spkc.gov.lv/gripa/

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC