Slimību profilakses un kontroles centrs

Noskaties ekspertu diskusiju par gripu

26.10.2016, 00:00

 

Aicinām noskatīties sarunu ar nozares ekspertiem par jautājumiem, kas saistīti ar gripu un jāzina ikvienam, gatavojoties gripas sezonai!

 

Ekspertu diskusijā piedalījās Aiga Rūrāne, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Prof. Ludmila Vīksna, Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras vadītāja, Dr. Dace Zavadska, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe, vakcinācijas speciāliste, Prof. Dace Rezeberga, Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijā un Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors.

 

Informējam, ka kopš oktobra sākuma SPKC, sadarbībā ar ģimenes ārstiem un slimnīcām, ir uzsācis ikgadējo gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringu, lai novērotu gripas un AAEI izplatību un prognozētu epidēmiskā procesa attīstību.

 

Šīs sezonas pirmajās trijās novērošanas nedēļās Latvijā gripas aktivitāte bijusi zema. Pie monitoringā iesaistītajiem ģimenes ārstiem vērsušies pieci pacienti ar gripu. Savukārt vēršanās pie ārsta AAEI gadījumos bijusi līdzīga iepriekšējo sezonu rādītājiem šajā pašā laikā.

©SPKC 2020. Visas tiesības rezervētas.
Jautā SPKC